Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak spacerować ze szczeniakiem?

Hej. Mój psiak jest już na tyle duży,  że uznałem iż najwyższa pora nadeszła na naukę spacerowania na smyczy. Spodziewam się, że zwierzak może szarpać ale mam dużo cierpliwości. Zastanawiam się natomiast co będzie lepsze na początek: obroża czy szelki? Wiele osób opowiada się za szelkami lecz ja mam wątpliwość, bo mój psiak to duża rasa- bernardyn. W poradniku który znalazłem na stronce https://johndog.pl/blog/zyciezpsem/dla-s...zy-obroza/ też nie ma zresztą jednoznacznej odpowiedzi, za to są informacje jaki rodzaj obroży jest najlepszy i jaki rodzaj szelek.  Byłbym więc wdzięczny jakbyście podzielili się swoimi doświadczeniami, w końcu wiele rzeczy odkrywamy w praktyce.
Odpowiedz

Witam. Ogólnie jeśli pies ciagnie to obroża jest złym pomysłem bo pies się będzie podduszał. Szelki do takiego dużego psa to tez problem, bo może Cię pociągnąć na ulicę czy do innego psa. Ja osobiście do swojego dużego psa stosowałem kolczatkę, ale odwróconą kolcami na zewnątrz. Tak jak pies ciągnał, to ściskało go za szyję i kojarzył później to z czymś złym..
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości